Master CHef DD Loreta 2020

Nuda u nás není.

Proto jsme si naplánovali s dětmi soutěž ve vaření Master Chef DD 2020. Nadšení bylo velké a přípravy také.

Večer před soutěží se děti rozdělily do třech týmů a měly za úkol promyslet si recepty a postupy na předkrm a dezert. Hlavní chod byl utajen až na den soutěže. Vše vypuklo v pátek odpoledne. Každý tým dostal ingredience k vybraným pokrmům a také na hlavní chod. Změna byla v ingrediencích u hlavního chodu, protože každý tým dostal i pochutiny navíc, které musel pokrm obsahovat. Co opravdu děti nečekaly byl úkol navíc. Protože se blížily Velikonoce, musely nám připravit i velikonoční mazanec.

Všichni se zapojili a pustili do práce. Při vaření měli na skupině svou tetu, která dávala pozor, aby se nikomu nic nestalo. Bylo se nač dívat, přípravy jim šly od ruky, a i ti nejmenší to zvládali velmi dobře. Menší komplikace přišly při chystání kynutého těsta. Z jednoho receptu se jim podařilo vykouzlit tři různé druhy těsta. Ale v konečné podobě to byly opravdu velmi chutné mazance.

Úspěšně všichni vše připravili a mohlo začít vyhodnocení jejich snažení. Každý team donesl své pokrmy naservírované na talířích do jídelny, kde na ně čekala porota složená z tety Lucky, tety Veroniky a tety Jarky, které je celý den sledovaly při práci. Pozvali jsem i tetu Míšu, která přijela.

Měli jsme pro děti ještě jedno překvapení. Pozvali jsme si Lukáše Krampotu, který soutěžil v Master Chef Junior 2019 na ZŠ TGM, aby nám pomohl jako nezávislý porotce v hodnocení pokrmů.

Bylo opravdu co hodnotit a ochutnávat. Team děvčat nám připravil jednohubky s avokádovou pomazánkou v podobě včeliček, dezert ze zmrzliny ozdobené Oreo oplatky, kuřecí kousky s rajčatovým pestem, rýží a salát. Starší kluci nám podali předkrm z masových kuliček s rajčatovopaprikovou salsou, plněné brambory s kuřecí kapsou a jako dezert piškotový dort s banánovou kaší ozdobený jahodami a přelitý čokoládou. Team z nejmenších dětí nám připravil chlebíčky, kuřecí nudličky s bramborovým pyré ozdobené salátem a jako dezert čokoládové muffiny.

Hodnocení bylo opravdu těžké. Všichni to měli výborné, všichni se snažili, a proto dostali diplomy, medaile a sladkou odměnu úplně všichni.

Za všechny účastníky teta Jarka a teta Lucie

V sekci Společné akce