Prožitkový tanec – Terapie tancem

Přichází podzim a s ním mnohdy nevlídné a deštivé počasí. Tak jsme jednu z aktivit přenesli do tepla našeho relaxačního altánu. Přijali jsme nabídku paní Marie Anke Serdeľové, která se několik let věnuje prožitkovému spontánnímu tanci.

Cituji : „…ráda bych nabídla vašim dětem aktivitu, kterou já miluji a dělám s láskou a tou je prožitkový, spontánní tanec. Je to léčebná a radostná metoda, které já sama věřím a proto se jí také věnuji a šířím kolem sebe. Já sama jsem původním povoláním pedagog, tanci se profesně věnuji 5 let. Studovala jsem taneční terapii v olomoucké Akademii Alternativa a 2 roky Labanovu analýzu pohybu v pražské škole Reny Milgrom. V současné době jsem součástí projektu Tanec s Parkinsoniky. Pro mě samotnou je důležité dělat věci s láskou a žít život ze svého srdce. Marie Anke Serdeľová“.

Naše děti mají hudbu a tanec velmi rády, tak jsme si řekli, že mohou všechny své „nálady – nenálady“ vytancovat. První setkání proběhlo a obě strany jsou nadšené. Jak paní lekrorka, tak naše děti. Tak si ty nadcházející studené dny zpříjemníme tancem. Paní Marie bude za našimi dětmi jezdit pravidelně jednou za měsíc.

045-kopirovat 046-kopirovat 051-kopirovat 050-kopirovat 049-kopirovat 048-kopirovat 047-kopirovat 052-kopirovat 057-kopirovat 056-kopirovat 055-kopirovat 054-kopirovat 053-kopirovat

 

V sekci Společné akce, Zájmová činnost