Pobyt finanční gramotnosti – srub Valašská Bystřice 2017

Bohatství i chudoba – pocházejí z toho, jak to s penězi umíme nebo neumíme, jak o nich přemýšlíme…….. pobyt věnovaný zvyšování finanční gramotnosti dětí – Valašská Bystřice 2017

To bylo hlavním heslem letošního pobytu věnovaného především rozvoji finanční gramotnosti našich dětí. Samozřejmě, že se děti jen „nevzdělávaly“, poctivě každé dopoledne probíhala škola finanční gramotnosti, i když, vlastně téměř každá další aktivita vždy alespoň okrajově obsahovala i téma finanční gramotnosti. Když jsme se jeli koupat – svačina, sbalit své věci (když jedu dál, musel bych si potřebné věci koupit a to bych asi moc neušetřil..Nákupy potravin a „dobrot“, tady jsou jasné počty – mám tolik, tolik můžu zaplatit a když ušetřím, můžu třeba večer do kina nebo na výlet, třeba na Pustevny nebo na diskotéku nebo si můžu koupit něco do domácnosti nebo něco na sebe….Vařili jsme, uklízeli – v bodování úklidu to vyhráli kluci, umývali nádobí – to jsme ušetřili za úklidové práce, za stravování v restauraci, za myčku na nádobí a to proto, že to všechno umíme…Protože jsme se snažili dobře hospodařit, na výletě jsme byli, večerní letní kino jsme taky měli – dataprojektor, plátno i promítač ve vlastní režii J a diskotéka na závěr také byla samozřejmě s „extra dýdžejem“J. No a ještě táborák, opékání, hry na louce a v lese, malování, badminton, koupání, lanovka, sbírání „darů lesa“lesních, procházky s pejskem (skvělá canisterapie). A protože jsme byli ve srubu na horách ve Valašské Bystřici, byli jsme na místě „bez signálu“…a co myslíte, všichni jsme to „ve zdraví přežili“. Uběhlo to jako voda, počasí nám přálo a my jsme si to všichni užili.

Děkujeme velmi za finanční příspěvek ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.Díky tomuto příspěvku jsme mohli v létě strávit „akční“ týden.

V sekci Společné akce