Horní Bečva 2020

Rok utekl jako voda a my jsme opět vyrazili na hory. Našim cílem byla Horní Bečva – hotel Mesit. Každoročně zde jezdíme na lyžařský pobyt, který je vždy, mimo jiné aktivity, spojen s prohlubováním finanční gramotnosti dětí. Takže dopoledne lyžovačka, potom relax v bazéně, ve vířivce, šipky, ping pong, bowling, x box a samozřejmě blok věnovaný FG, zkrátka program až do večerních hodin. Na „lumpárny“ J nebyl čas.

Velmi děkujeme ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem za finanční příspěvek, který nám byl v rámci podpory vzdělávání dětí poskytnut. Původním záměrem našeho projektu prohlubování finanční gramotnosti dětí bylo šetření energií jako takových – přírodních, lidských…Jelikož se nám nakonec sešla sestava kluků, kteří si vybírají povolání nebo se již na budoucí povolání připravují, téma jsme přehodnotili a věnovali jsme se – druhy povolání, je volba oboru, ve kterém chci pracovat adekvátní mým schopnostem, zájmům, vlastnostem, zdravotnímu stavu – možné výdělky – každý máme předpoklady pro výkon určitého povolání – odměna za vykonanou práci – zodpovědné zadlužování – pracovní návyky – začlením se do společnosti x nebo budu opakovat model svých rodičů – MZDA X DÁVKY – sociální systém – sociální pyramida – životní úroveň –  PRACOVAT, VYTVÁŘET HODNOTY, ZMĚNIT MODEL NAUČENÝ OD RODIČŮ – BÝT PLATNÝM ČLENEM SPOLEČNOSTI SE VYPLATÍ.

Měli jsme veliké štěstí, vyjížděli jsme za deště, ale během dne se déšť proměnil v chumelenici a tak jsme si užili sníh a nádhernou zimu na horách. Všichni už se těšíme na příští rok. Bylo to super.

V sekci Společné akce, Spolupráce,sponzoři